suplementy

Prawidłowo zbilansowana dieta, u osoby zdrowej co bardzo istotne, nie wymaga suplementacji. Nie musimy łykać żelaza, którego potrzebujemy około 18mg na dobę gdy możemy zjeść natkę pietruszki, sok z buraka czy soczystego steka. Nie musimy łykać witaminy C skoro jednym z głównych źródeł tej witaminy w Polsce są nadal ziemniaki.

Sytuacja jednak zmienia się gdy, w związku z wystąpieniem jednostki chorobowej, w naszej diecie występuje niedobór jakiegoś składnika albo mamy do czynienia z upośledzonym wchłanianiem witamin i minerałów. Bardzo ważne wówczas jest aby suplementy, które kupujemy pochodziły ze sprawdzonego źródła i aby były dobrej jakości.

Suplementy nie są lekami zatem nie ma obowiązku przeprowadzania specjalistycznych badań przed wprowadzeniem ich do obrotu. Natomiast każdy suplement musi być zatwierdzony prze Główny Inspektorat Sanitarny.

Niezmiernie ważne jest aby suplementy kupować w miejscu, gdzie osoby je sprzedające posiadają do tego kompetencje. Aby nie kupować reklamy i dobrego marketingu a jakość i prawidłową, odpowiadającą zaleceniom, dawkę.

suplementy

Jest 370 produktów.

Pokazano 1-18 z 370 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-18 z 370 pozycji