Filtruj według

Kategorie

Dostępność

Marka

Waga

  • 0 kg - 1,5 kg

Cena

  • 1,00 zł - 59,00 zł

bez cukru

Cukrzyca typu II, insulinooporność, zaburzenie homeostazy glukozy w organizmie, hipoglikemia reaktywna to jednostki chorobowe często związane ze złym trybem życia, nieprawidłowym odżywianiem, dużym poziomem stresu w życiu czy choćby czynnikami środowiskowymi. W takich przypadkach wiele zależy od nas, od tego czy będziemy w stanie zmienić nasze nawyki żywieniowe, wprowadzić odpowiednią ilość aktywności fizycznej i zadbać o to wszystko co kryje się pod pojęciem mindfulnes.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku cukrzycy typu I, która jest chorobą autoimmunizacyjną a więc taką gdzie nasz własny organizm atakuje trzustkę, organ odpowiedzialny za wydzielanie insuliny. Prawidłowy styl życia jest w tym przypadku bardzo ważny ale konieczność przeliczania wymienników i podawania insuliny pozostanie do końca życia.

To w tym przypadku produkty bez dodanego cukru a słodzone ksylitolem, maltitolem, erytrolem zwanym również erytrytolem czy stewią będą stanowiły ułatwienie w codziennym żywieniu, bez konieczności rezygnacji ze smaku słodkiego.

bez cukru

Jest 117 produktów.

Pokazano 1-18 z 117 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-18 z 117 pozycji